martin snedden

Martin SNEDDEN

2011 Yeni Zelanda Rugby Dünya Kupası organizasyon komitesi başkanı Martin SNEDDEN gelecek yıl yapılacak olan organizasyonda maçların %40 kadarının geç saatlerde yapılması gerektiği belirtti.

Gelecek yıl yapılacak olan Rugby Dünya Kupası organizasyonunda maçların akşam saatlerinde; 6 ile 8 arası oynanması gerektiğini belirten Snedden, Avrupa ve Afrika’dan maçların da izlenebilmesi için oynanacak maçların %40 kadarının akşam 8’den sonra oynanması gerektiğini, akşam 8’de oynanacak bir maçın greenwich saatine göre sabah dokuza denk geldiğini belirtti.

rugby dünya kupası 2011

rugby dünya kupası 2011

Maçları geç saatlere alarak iyi bir denge yakaladıklarını söyleyen Snedden, çok önemli ve kritik maçlarda bütün Dünya’nın izleyebilmesi için özel saat uygulaması yapacaklarını belirtti.

Dünya kupası maçları 9 eylül 2011 cuma günü başlayacak. Maç saatleri ülkemizin saat dilimine göre (gmt +3) öğlen 11 ile 12 arası canlı yayınlanacak. Rugby Dünya Kupası Fikstürü aşağıdaki gibidir.

Saatler ülkemizin saatine göre (gmt +3 olarak) yazılmıştır.

Tarih Saat No Havuz Maç Bilgisi
Bölge Stadyum
09 Eylül Cuma 11:30 1 A New Zealand v Tonga Auckland Eden Park
10 Eylül Cumartesi 04:00 2 B Scotland v Play-off winner Invercargill Rugby Park Stadium
10 Eylül Cumartesi 06:30 3 D Fiji v Namibia Rotorua Rotorua International Stadium
10 Eylül Cumartesi 09:00 4 A France v Japan Auckland North Harbour Stadium
10 Eylül Cumartesi 11:30 5 B Argentina v England Christchurch Stadium Christchurch
11 Eylül Pazar 06:30 6 C Australia v Italy Christchurch Stadium Christchurch
11 Eylül Pazar 09:00 7 C Ireland v USA New Plymouth Stadium Taranaki
11 Eylül Pazar 11:30 8 D South Africa v Wales Wellington Wellington Regional Stadium
14 Eylül Çarşamba 05:30 9 D Samoa v Namibia Rotorua Rotorua International Stadium
14 Eylül Çarşamba 08:00 10 A Tonga v Canada Whangarei Northland Events Centre
14 Eylül Çarşamba 10:30 11 B Scotland v Georgia Dunedin Carisbrook
15 Eylül Perşembe 10:30 12 C Russia v USA New Plymouth Stadium Taranaki
16 Eylül Cuma 11:00 13 A New Zealand v Japan Hamilton Waikato Stadium
17 Eylül Cumartesi 06:30 14 B Argentina v Play-off winner Invercargill Rugby Park Stadium
17 Eylül Cumartesi 09:00 15 D South Africa v Fiji Wellington Wellington Regional Stadium
17 Eylül Cumartesi 11:30 16 C Australia v Ireland Auckland Eden Park
18 Eylül Pazar 06:30 17 D Wales v Samoa Hamilton Waikato Stadium
18 Eylül Pazar 09:00 18 B England v Georgia Christchurch Stadium Christchurch
18 Eylül Pazar 11:30 19 A France v Canada Napier McLean Park
20 Eylül Salı 10:30 20 C Italy v Russia Nelson Trafalgar Park
21 Eylül Çarşamba 10:30 21 A Tonga v Japan Whangarei Northland Events Centre
22 Eylül Perşembe 11:00 22 D South Africa v Namibia Auckland North Harbour Stadium
23 Eylül Cuma 11:30 23 C Australia v USA Wellington Wellington Regional Stadium
24 Eylül Cumartesi 09:00 24 B England v Play-off winner Dunedin Carisbrook
24 Eylül Cumartesi 11:30 25 A New Zealand v France Auckland Eden Park
25 Eylül Pazar 06:30 26 D Fiji v Samoa Auckland Eden Park
25 Eylül Pazar 09:00 27 C Ireland v Russia Rotorua Rotorua International Stadium
25 Eylül Pazar 11:30 28 B Argentina v Scotland Christchurch Stadium Christchurch
26 Eylül Pazartesi 10:30 29 D Wales v Namibia New Plymouth Stadium Taranaki
27 Eylül Salı 08:00 30 A Canada v Japan Napier McLean Park
27 Eylül Salı 10:30 31 C Italy v USA Nelson Trafalgar Park
28 Eylül Çarşamba 10:30 32 B Georgia v Play-off winner Palmerston North Arena Manawatu
30 Eylül Cuma 11:30 33 D South Africa v Samoa Auckland North Harbour Stadium
01 Ekim Cumartesi 06:30 34 C Australia v Russia Christchurch Stadium Christchurch
01 Ekim Cumartesi 09:00 35 A France v Tonga Wellington Wellington Regional Stadium
01 Ekim Cumartesi 11:30 36 B England v Scotland Auckland Eden Park
02 Ekim Pazar 04:00 37 B Argentina v Georgia Palmerston North Arena Manawatu
02 Ekim Pazar 07:30 38 A New Zealand v Canada Wellington Wellington Regional Stadium
02 Ekim Pazar 09:00 39 D Wales v Fiji Hamilton Waikato Stadium
02 Ekim Pazar 11:30 40 C Ireland v Italy Dunedin Carisbrook
08 Ekim Cumartesi 09:00 41 QF1: W Pool C v RU Pool D Wellington Wellington Regional Stadium
08 Ekim Cumartesi 11:30 42 QF2: W Pool B v RU Pool A Christchurch Stadium Christchurch
09 Ekim Pazar 09:00 43 QF3: W Pool D v RU Pool C Wellington Wellington Regional Stadium
09 Ekim Pazar 11:30 44 QF4: W Pool A v RU Pool B Christchurch Stadium Christchurch
15 Ekim Cumartesi 12:00 45 SF1: W QF1 v W QF2 Auckland Eden Park
16 Ekim Pazar 12:00 46 SF2: W QF3 v W QF4 Auckland Eden Park
21 Ekim Cuma 11:30 47 Bronze Final Auckland Eden Park
23 Ekim Pazar 12:00 48 Final Auckland Eden Park