2011 rugby ligiFederasyonun resmi sitesinde açıklanan haberlere göre 2010-2011 türkiye rugby ligi çalışmaları başlatılmış. 5 mart 2011 Tarihinde Türkiye Rugby Ligi’nin başlatılacağı federasyon tarafından duyurulmuştur. Bu yıl “Rugby Kulüpler Ligi” ve “Rugby Gençler Ligi” olarak iki kategoride ele alınmış fakat gençler kategorisinde hangi oyuncular olacak henüz belirtilmemiş. Gençlerden kasıt 18 yaş altı mıdır yoksa Üniversite takımları mıdır? federasyondan bu bilgileri alarak en kısa zamanda sizlere ulaştırmayı hedefliyoruz.

2011 Rugby Ligine katılmak isteyen takımların 25 şubat tarihine kadar federasyona yazılı olarak başvurmaları gerekmektedir. Başvurularınızı yaparken yeni sezon için oyuncularınıza lisans çıkartmayı unutmayınız. Geçtiğimiz yıllarda da toplanan lisans paraları ile takımlara maddi olarak yardım sağlanmıştır.

rugby kaleFederasyon bu yıl da rugby takımlarına top, şort ve forma vereceğini resmi web sitesinde açıklamıştır. Forma ve şortların yerine tacklebag, kick-tea veya shoulder pad tedariki yapılsa çok daha önemli olurdu, çünkü forma ve şort yardımı kulüplerin kendi bünyelerinde karşılayabilecekleri bir durum. Üstelik renklerinin de her takıma uygun olması gerekmekte.

Federasyondan bu yıl daha fazla ilgi bekliyor, korumalı futbol’a ayırdıkları zamanın ve bütçenin yüzde onu kadarını rugby’e ayırmalarını temenni ediyoruz. Geçtiğimiz yıllarda birçok maçın maddi sebeplerden ve ulaşım sorunu yüzünden iptal olması birçok rugby oyuncusunu üzmüştür.

Yeni rugby ligimizi sabırsızlıkla bekliyor, güneşli günlerde tüm rugby severleri maçlara davet ediyoruz.