2011 Türkiye Rugby Ligi

2011 rugby ligiFederasyonun resmi sitesinde açıklanan haberlere göre 2010-2011 türkiye rugby ligi çalışmaları başlatılmış. 5 mart 2011 Tarihinde Türkiye Rugby Ligi’nin başlatılacağı federasyon tarafından duyurulmuştur. Bu yıl “Rugby Kulüpler Ligi” ve “Rugby Gençler Ligi” olarak iki kategoride ele alınmış fakat gençler kategorisinde hangi oyuncular olacak henüz belirtilmemiş. Gençlerden kasıt 18 yaş altı mıdır yoksa Üniversite takımları mıdır? federasyondan bu bilgileri alarak en kısa zamanda sizlere ulaştırmayı hedefliyoruz.

2011 Rugby Ligine katılmak isteyen takımların 25 şubat tarihine kadar federasyona yazılı olarak başvurmaları gerekmektedir. Başvurularınızı yaparken yeni sezon için oyuncularınıza lisans çıkartmayı unutmayınız. Geçtiğimiz yıllarda da toplanan lisans paraları ile takımlara maddi olarak yardım sağlanmıştır.

rugby kaleFederasyon bu yıl da rugby takımlarına top, şort ve forma vereceğini resmi web sitesinde açıklamıştır. Forma ve şortların yerine tacklebag, kick-tea veya shoulder pad tedariki yapılsa çok daha önemli olurdu, çünkü forma ve şort yardımı kulüplerin kendi bünyelerinde karşılayabilecekleri bir durum. Üstelik renklerinin de her takıma uygun olması gerekmekte.

Federasyondan bu yıl daha fazla ilgi bekliyor, korumalı futbol’a ayırdıkları zamanın ve bütçenin yüzde onu kadarını rugby’e ayırmalarını temenni ediyoruz. Geçtiğimiz yıllarda birçok maçın maddi sebeplerden ve ulaşım sorunu yüzünden iptal olması birçok rugby oyuncusunu üzmüştür.

Yeni rugby ligimizi sabırsızlıkla bekliyor, güneşli günlerde tüm rugby severleri maçlara davet ediyoruz.

2011 Türkiye Rugby Ligi” için 6 yorum

 • Ocak 28, 2011 tarihinde, saat 20:38
  Permalink

  İyi de 5 Mart-28 Şubat arasındaki bağı çıkaramadım. 2011 için ise 28 Şubat 2012 olur ki bu da komik oluyor. Bu yüzden bunu düzeltmenizi öneririm. Bu arada Rugby Liglerine katılacak takımlarına şimdiden başarılar

 • Mart 2, 2011 tarihinde, saat 18:34
  Permalink

  katılan takımları yazarmısınız yeni takımlar da var bilelim .

 • Mart 13, 2011 tarihinde, saat 21:43
  Permalink

  Ya afişi öyle yere koymuşlar ki görene aşkolsun. Yeni gördüm federasyona mail attım. Erzurumda ne il temsilcisi var ne başka birşey. Takım kurmak istiyoruz. Lisanslar falan yetişir mi bilmem? Olmadı seneye sağlam geleceğiz.

 • Mart 21, 2011 tarihinde, saat 20:58
  Permalink

  kocaeliden bizde katıldık umarı bi yerlere kadar gelebilirizzz.

 • Mart 23, 2011 tarihinde, saat 17:25
  Permalink

  Ne kadar doğru bilmiyorum ama :

  Ligte 2 grup olacağı

  1.grupta Ottomans, Metu, Lions
  2.grupta Kocaeli, Eskişehir, Edirne Polis Gücü
  olacağı konuşuluyor..

 • Mart 28, 2011 tarihinde, saat 17:04
  Permalink

  1.Grup:
  Edirne Polis Gücü/Kocaeli Üniversitesi/Anadolu/Aqua
  2.Grup:
  Ottomans/METU(ODTÜ)/İstanbul Lions

  2 Nisan’da başlayacak,28 Mayıs’da sona erecek. TBSF’den taze bilgi çıktı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir