Edirne Polis Gücü Rugby Kulübü

edirne polis gücü
edirne polis gücü

Edirne Emniyet Müdürlüğü kendi bünyesinde edirne polislerinden kurulu ilk rugby takımını oluşturuldu. Edirne polis gücü adı verilen takım ilk antrenmanını Şükrüpaşa Stadyumu’nda yaptı.

Türkiye’nin ilk kamu rugby takımı “Polis gücü” tarafından Edirne’de kuruldu. Türkiye Beyzbol, Softbol, Korumalı Futbol ve Ragbi Federasyonu Başkanı Şahin Kömürcü konuyla yakından ilgilenerek açıklamada bulundu, ”Ragbi Milli Takımı çalışmalarına destek için İngiltere Milli Takımı antrenörlerini getirdik  ve ODTÜ ragby takımının kurucusu tarafından bugün de Edirne’de polis rugby takımının seçmelerini yaparak Türkiye’de bir ilk olarak kamu kuruluşları arasındaki ilk rugby takımının temellerini attık. 2011 yılında türkiye rugby liginde bu takımın iyi bir yere geleceği umudumuz var” dedi.
Kömürcü, Türkiyenin ilk Kamu Ragbi takımının Emniyet Müdürü Mehmet Yazıcı tarafından oluşturulduğunu belirterek, Edirne Polis Gücü Ragbi Takımının 2011 ragbi liginde mücadele edeceğini belirtti.Yazıcı yaptığı açıklamada şöyle belirtti “Ülkemizde yeni bir spor ama yakın bir gelecekte gelişeceğine inandığımız bir branş olduğuna inandığımız bir spor dalı, mesleki olarak arkadaşlarımız müsabaka dalında olmasa da arkadaşlarımızın mesleklerini kondisyonu artırıcı bir alan olarak görüyoruz bu sporu meslekleri ile birleştireceklerine inanıyoruz. Polis arkadaşlarımız kondisyonları da rugby branşında mücalede ettikçe artacaktır.’’

Kömürcü, ragbinin Türkiye’de kendisinin federasyon başkanı seçilmesinin ardından önem kazandığını söyledi. Türk Ragbi Milli Takımı’nın 2016 Brezilya Yaz Olimpiyatları’nda Türkiye’yi temsil edeceğini ifade eden Kömürcü, şunları kaydetti: “2010 yılı için artık fazla bir beklentimiz yok ama 2011 yılı için beklentimiz çok büyük”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir