Kuzey Kıbrıs Sevens Turnuvası

Kuzey Kıbrıs Starwariors’ın ev sahipliği yaptığı ilk sevens turnuvasını cumartesi günü gerçekleştirdi.

kıbrıs sevensO gün ilklerin günüydü: ilk sevens turnuvası, Zafer stadyumunun ilk ragbi maçı, Star’ın sponsor olduğu ilk ragbi maçı ve 2 genç Pumas oyuncusu Curtis Froud ve Josh Stindel için de ilk maçlarının günüydü.

Warriors, The Pumas ve The UN2 Star’ın sponsor olduğu kupayı alabilmek için güneş altında çarpıştılar. Ragbi Sevens’a yabancı olanlar için bu hızlı ve öfkeli oyunu şöyle özetleyebiliriz: Bir takım 7 oyuncudan oluşuyor, 7 dakika boyunca ragbi oynanıyor. Aşırı sıcak bir cumartesi günu bu zor oyunun çok daha zor bir oyun haline geldiğini söyleyebiliriz.

Organizatörler tarafından As ve Bs olmak üzere iki grup ayarlandı ve her grubun içindeki takımlar diğerleriyle oynadı. En iyi iki takım yarı finale, kazananlar da finale katılma hakkı kazandı. Kimin finali yapacağıyla ilgili küçük bir şüpheler vardı. Hızlı ve fit UN oyuncuları Kuzey Kıbrıs tarafını devre dışı bıraktı. Ragbi ruhu açısından, UN, Pumas’tan ve Warriors’tan finali oyna maları için 2 oyuncu rica etti. Kıran kırana geçen bir maç sonrasında UN iki Pumas oyuncusu loe Omer ve Mirunalan Gu hanesan ile birlikte rakiplerini 4025 yendiler.

Star Medya Grubu sahibi Ali Safa kupaları 3. Warriors, 2. the Pumas ve 1. UN takımlarına verdi. Safa, herkese bu günü mümkün kıldıkları için teşekkür etmeyi de unutmadı. “Herkes geriye baktığında bu insanlar Kuzey Kıbrıs’taki ragbinin önculeri diyebilecekler” diyen Safa sözlerini “Çok güzel ve başarı dolu bir gün yaşadık ve Star bunun bir parçası olmaktan gurur duyuyor” diyerek bitirdi.

Claire Morley – Kıbrıs

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir