rugby türkiye dergisiRugby türkiye dergisi 2010 yılında yayın hayatına başlamıştır, basılı bir dergiye göre daha kolay ulaşılabilir bir yapısı vardır. Web sitesi üzerinden flash tabanlı bir uygulama ile sayfalarını gezerek okuyabilme imkanı tanımakta ve Türkiye’de rugby ile ilgilenen birçok insanı her ay kendisine çekmektedir.

Rugby Türkiye dergisi fikir babası ve yazarları organize eden kurucusu Oytun ÇÖLOK’tur, Bakırköy Rugby kulübü ve diğer birçok rugby kulübü ile yakın temas halinde olan ÇÖLOK yazarların çoğunu rugby oyuncuları ve rugby ile ilgilenen insanlardan oluşturmuştur. Dergi oluşturulduğundan editörlüğü üstlenen Bakırköy Rugby Kulübü başkanı Murat LOKMAN  kendi mesleğinin yanı sıra profesyonel rugby antrenörlüğü de yapmaktadır. Dergi yayına başladıktan bir süre sonra mesleğinin yoğunluğu ve kulüp yönetiminde aktif rolü sebebiyle dergi editörlüğünü bırakmıştır.

Dergide birçok bölüm olmakla birlikte; Rugby’nin Yıldızları, Rugby Haberleri, Dünya’dan Rugby haberleri ve uzmanların sağlık ve kişisel gelişim köşeleri ilgi görmekte ve okunmaktadır. rugby türkiyeRugby Türkiye dergisi kendisine sponsor olacak ve aynı zamanda derginin sayfalarından reklamı yayınlanacak firmalar aramaktadır. Dergiyi okumak için web tarayıcınızda flash eklentisinin yüklü olması gerekmektedir.