Kıbrıs Pumaları, Türkiye Rugby Ligi 2010-2011 sezonuna katılmama kararı aldılar. Geçen sezon federasyonun vaadettiği sponsorlukların ve maddi yardımların ellerine ulaşmaması yüzünden lig’den çekildiklerini açıklayan “Cyprus Pumas” federasyon yönetimini suçlu buldu. cyprus pumas

Çoğu öğrencilerden oluşan rugby kulüplerine, federasyondan çok az yardım yapılması ve deplasman maçlarına kulüplerin kendi topladıkları paralar ile çok zor şartlarda gitmeleri kulüplerin ortak problemi haline geldi. Geçen sezon birçok deplasman maçı gerekli para bulunamaması yüzünden gerçekleştirilemedi ve ertelendi. Türkiye “Beyzbol, Softbol, Korumalı Futbol ve Rugby” federasyonu başkanı Şahin KÖMÜRCÜ seçimlerde Türkiye Rugby Ligi’ne sponsor bulacağı ve maddi problemleri çözeceğinin sözünü vermişti.

şahin kömürcüFederasyondan yardım alamadıklarını belirten kıbrıs pumaları önümüzdeki sezon lig’e katılmaktan vazgeçtiler. Deplasman maçlarında kıbrıstan diğer şehirlere geçmek için çok büyük masraflar ve maliyetler gerektiği belirten Pumas yetkilileri takımlarını imkansızlıklar yüzünden Türkiye Rugby Ligi 2010-2011 sezonuna sokamayacakları için üzüntülü.

Pumaların açıklamalarına federasyon tarafından henüz cevap gelmediği gibi takımlara yapılacak yardımlar ve gelecek sezonla ilgili herhangi bir bilgi de verilmemiştir.