Cyprus Pumas Lig’e Katılmayacağını Açıkladı

Kıbrıs Pumaları, Türkiye Rugby Ligi 2010-2011 sezonuna katılmama kararı aldılar. Geçen sezon federasyonun vaadettiği sponsorlukların ve maddi yardımların ellerine ulaşmaması yüzünden lig’den çekildiklerini açıklayan “Cyprus Pumas” federasyon yönetimini suçlu buldu. cyprus pumas

Çoğu öğrencilerden oluşan rugby kulüplerine, federasyondan çok az yardım yapılması ve deplasman maçlarına kulüplerin kendi topladıkları paralar ile çok zor şartlarda gitmeleri kulüplerin ortak problemi haline geldi. Geçen sezon birçok deplasman maçı gerekli para bulunamaması yüzünden gerçekleştirilemedi ve ertelendi. Türkiye “Beyzbol, Softbol, Korumalı Futbol ve Rugby” federasyonu başkanı Şahin KÖMÜRCÜ seçimlerde Türkiye Rugby Ligi’ne sponsor bulacağı ve maddi problemleri çözeceğinin sözünü vermişti.

şahin kömürcüFederasyondan yardım alamadıklarını belirten kıbrıs pumaları önümüzdeki sezon lig’e katılmaktan vazgeçtiler. Deplasman maçlarında kıbrıstan diğer şehirlere geçmek için çok büyük masraflar ve maliyetler gerektiği belirten Pumas yetkilileri takımlarını imkansızlıklar yüzünden Türkiye Rugby Ligi 2010-2011 sezonuna sokamayacakları için üzüntülü.

Pumaların açıklamalarına federasyon tarafından henüz cevap gelmediği gibi takımlara yapılacak yardımlar ve gelecek sezonla ilgili herhangi bir bilgi de verilmemiştir.

Cyprus Pumas Lig’e Katılmayacağını Açıkladı” için 3 yorum

 • Eylül 14, 2010 tarihinde, saat 00:52
  Permalink

  Bu senede bişey değişmez gibi görünüyor.İlgi alaka yok gibi genel toplantı olması lazım neredeyiz nerelere gideriz gibi ama malesef kişisel çabalarla bu iş yürümez.Uluslararası kontakları olan bir takımın üyesi olarak danışmanlık yapabiliriz ve bunu karşılıksız yaparız istediğimiz sadece buna izin verilmesidir hep birlikte daha güçlü oluruz.

 • Eylül 17, 2010 tarihinde, saat 19:57
  Permalink

  Bu senede düzelmez seneyede ondan sonraki seneyede ne zaman düzelir işten anlayan gerçekten istekli dinlemesini bilen bir başkan, adam gibi çalışan ulaşılabilir bir büro personeli ve bu branşların bir araya gelip sorunlarını ortak masaya yatırmasıyla düzelir. Böl parçala herkesi perişan et politika bu. Sporcuda şikayet ediyor, klüp başkanıda, federasyon bürosunda çalışanda ,genel sekreterde, yönetim kuruluda başkanda :) ne güzel la walla :) :) ne var öööle başkanlığa

 • Temmuz 4, 2011 tarihinde, saat 01:09
  Permalink

  Arkadaşlar Lütfen Tüm branşlar bir araya gelip (Amerikan futbolu, Ragbi, Beyzbol, Softbol. çünkü hepinizin federasyonu burası), buraya bir çeki düzen verin. Siz birbirinizle iletişim kurmadığınız sürece canlarının istediği gibi oynayacaklar sizinle. Federasyon bünyesinde çalışan herkesin, tüm kulüplerin, antrenörlerin, sporcuların bütün branşların problemleri aynı ama tüm branşları birbiri ile tehdit edip aradan işi götürüyorlar. Bürodakiler işi angarya olarak görüyor, çalışan adam sıkıntıya sokuyor onları çünkü iş çıkarıyor öyle onuncada çalışan adamı sıkıntıya sokuyorlar. Yeterki kendi saltanatlarına birşey olmasın. Kıytırık memura kimsenin gücü yetmiyor adam telefonu bile açmak zahmetine girmiyor. trilyon bütçe alındı nereye gitti bu paralar bilen varmı aceba. Benim bildiğim hiçbir branş kuruş destek almadı, federasyondan alacağı olmayan varmı? Daha neler neler, aslında herkes biliyor çünkü herkes aynı şeyleri yaşıyor ama dediğim gibi kimsenin kimseden haberi yok. İletişim çağıda yaşıyoruz beyler iletişelim lütfen :) sonuçta biz belirliyoruz yönetimi dimi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir